Arimex
Poznaj ofertę, skontaktuj się, zamów usługę lub produkt!
SERWIS HOTLINE +48 77 461-04-94 info@arimex.pl

Dobór – Płytowego Wymiennika Ciepła

Dobór – Płytowego Wymiennika Ciepła
5 100% 1 liczba głosów

W celu prawidłowego doboru typu wymiennika płytowego należy w pierwszej kolejności określić bezpośrednie zagrożenia dla samego urządzenia wynikające z charakterystyki mediów biorących udział w wymianie ciepła oraz między innymi parametry takie jak:

  • Temperatura i ciśnienie pracy – parametry te nie mogą być wyższe aniżeli te maksymalne zadeklarowane przez producenta wymiennika ciepła.
  • Oddziaływanie korozyjne na materiał płyt – w większości przypadków płyty wymienników wykonane są ze stali kwasoodpornej 316L (1.4404), która odporna jest na większość płynów, lecz niestety nie na wszystkie.
  • Oddziaływanie na materiał uszczelek – w większości wymienników ciepła stosowane są materiały NBR, EPDM, Viton i inne.
  • Maksymalne dopuszczalne spadki ciśnienia – wartość ta zazwyczaj waha się od 15 do nawet 50 kPa i więcej w zależności od wysokości podnoszenia pompy oraz oporów jakie występują w instalacji. Należy pamiętać o tym, że im niższy spadek ciśnienia tym wymiennik może mieć większą liczbę płyt, co wpływa na jego cenę.

Z tego też względu najlepiej jest zaufać profesjonalistom. Firma Arimex od lat zajmuje się nie tylko konserwacją i regeneracją wymienników ciepła, ale również ich doborem – pod kątem indywidualnych zapotrzebowań Klientów.
Zlecając nam usługę polegającą na doborze płytowego wymiennika ciepła, mają Państwo pewność, że:

  • dobrany zostanie odpowiedni wymiennik
  • wymiennik ciepła będzie działał poprawnie.

Ponadto zwrócimy również uwagę na istotny dla wielu przedsiębiorców aspekt, jakim jest cena zakupu wymiennika ciepła.

Zawsze będą mogli Państwo liczyć również na nasze wsparcie w takich aspektach jak:

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi usługi doboru wymiennika ciepła, oferowanej przez Arimex.

« Powrót do spisu aktualności


RzetelnaFirma.pl