Ogólnie pojęta diagnostyka zajmuje się takimi zagadnieniami, jak ocena stanu technicznego oraz uzyskanie wiedzy na temat pracy maszyny i jej właściwości. To właśnie postawienie diagnozy pozwala na dobranie odpowiednich technik zabiegów dla regeneracji i czyszczenia płytowych wymienników. Wspomniane czynności mają na celu podniesienie standardów pracy urządzenia lub przywrócenie jego dotychczasowych osiągów.
Nie zapominajmy o kontroli i monitorowaniu pracy płytowych wymienników ciepła
Diagnostyka płytowych wymienników ciepła tak naprawdę nie powinna być tylko domeną zespołów serwisantów, lecz także osób, która na co dzień nadzorują pracę danej maszyny. Tylko wówczas możliwy jest permanentny kontroling i monitoring stanu wymienników. Jednak bardzo często wiedza takich osób jest w dużym stopniu ograniczona lub niewystarczająca. Stąd najczęściej szczegółowa diagnostyka płytowych wymienników ciepła wymaga udziału doświadczonego specjalisty.
Diagnoza kluczem do rozwiązania problemów
Przeprowadzenie pełnej diagnostyki pozwala na ocenę stanu urządzenia wraz z parametrami dotyczącymi kondycji płyt. Dokładnej weryfikacji musi podlegać ich czystość oraz struktura powierzchni, bo jeśli ta jest naruszona, to oznacza, że uległa usterkom, które należy natychmiastowo usunąć. Uszkodzona płyta to przyczyna mieszania się przepływających mediów, które mogą w chwili wycieku zakazić produkt lub doprowadzić do poważnych zanieczyszczeń przestrzeni roboczej.
Naprawiaj zgodnie z diagnozą
Badania poziomu szczelności czy usunięcie osadu kamiennego w przypadku płytowych wymienników ciepła, to zazwyczaj podstawowe i pierwszorzędne czynności, które wykonywane są po postawionej diagnozie. Inne zabiegi przeprowadzane są rzadziej, wszystko w zależności od skali problemów, możliwości dostępnych sposobów naprawy. Diagnostyka płytowych wymienników ciepła jest niezbędna dla wydłużenia żywotności urządzeń jakimi są płytowe wymienniki ciepła.
Bądź pierwszym który napisze komentarz.